To może tym razem pouczenie?

autor

Dziękujemy ZIKiT za szybką odpowiedź na nasze zapytanie o to, czy pracownicy tego urzędu stoją ponad prawem:

zikit-odp

Okazało się, że nie stoją, a Polska to wciąż państwo prawa, co bardzo nas uspokoiło – tym bardziej, że słabo znamy język białoruski.

Nie jest jednak naszą intencją donosicielstwo i gnębienie urzędników. Mandat nigdy przyjemny nie jest – szczególnie przed majówką. No i mandat ów trzeba na czymś wypisać, czyli… ściąć drzewo. Proponujemy rozwiązanie korzystne dla obywateli i oparte o interes publiczny. Szkodliwość społeczna czynu Mistrzów Parkowania z ZIKiT była znikoma. Chodzi tu bardziej o aspekt edukacyjno-wizerunkowy. Instytucja, która znaki stawia, musi się do nich stosować. Tyle.

Ale może tym razem wystarczy pouczenie? Kasa z mandatu trafiłaby do budżetu, czyli sakwy bez dna. Proponujemy, żeby zamiast tego urzędnicy ufundowali i posadzili trzy drzewa – po jednym za każdy pojazd. Wyjdzie na pewno taniej niż mandat. Krowoderska.pl z chęcią przyłączy się do akcji i pomoże jak może. Pokażmy, że potrafimy zrobić wspólnie coś pozytywnego. Na takim rozwiązaniu skorzystają wszyscy. Prawda?

SP 93 sadzi drzewa.Podkreślamy raz jeszcze, że ostatnia akcja sadzenia w parku Młynówka Królewska szalenie nam się podobała. I te szczęśliwe dzieciaki biegające z łopatami i wiaderkami. Super!

To gdzie sadzimy?

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "To może tym razem pouczenie?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
trackback

[…] zastosował metodę kryzysowego komunikowania i obiecał, że zapłaci mandat. My powiedzieliśmy: a po co mandat, jak urzędnicy przejedzą. Kupcie drzewa, nawet pomożemy wam posadzić. Stanęło więc na tym, że za każde auto postawione na zakazie (koniec końców wyszło, że dwa […]

trackback

[…] Komunalnej i Transportu mają ogromne problemy z przepisowym parkowaniem pisaliśmy wielokrotnie (tutaj, tutaj i jeszcze tutaj). Niestety parkowanie tam, gdzie nie wolno weszło im w krew tak mocno, że […]

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Kraków Informacje"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę