Bronkobus zawstydził Coca-colę

autor

Tonażowa licytacja na płycie Rynku Głównego trwa w najlepsze. Do tej pory rekordzistą była ciężarówka Coca-Coli, ale teraz Colę zawstydził sam Prezydent, parkując pod Sukiennicami 26-tonowy (dopuszczalna masa całkowita) autobus.

W dziedzinie wjazdów na Rynek obecnie się w redakcji doktoryzujemy, bo wzorem zachodnich i dalekowschodnich korporacji też chcemy sobie zrobić pamiątkowe selfie z samochodem, o czym zapewne wiecie, a jeśli nie, to możecie przeczytać o tym TU, TU i TU. Stąd wiem, że aby wjechać na Rynek autobusem, potrzebny jest dodatkowy papier:

opiniaZIKITSkąd takie restrykcje? Kwestię tę wyjaśniał Grzesiek Krzywak w związku zaparkowaniem pod Kościołem Mariackim TIR-a Coca-coli:

16 ton ZIKiTDopiero po uzyskaniu pozytywnej opinii ZIKiT, zgodnie z procedurą SA-43, ostateczną zgodę na wjazd wydaje Urząd Miasta. Efekty współpracy tych dwóch instytucji widzimy na Rynku na co dzień i od święta:

cola_na_RynkuW przypadku Bronkobusu ten pierwszy krok pominięto. ZIKiT opinii nie zdążył wydać, a szkoda, bo Bronkobus jest o wiele cięższy od TIR-a Coli i ma więcej niż 16 ton:

dane-techniczneMimo to zgodę wydano. Próbowałem dowiedzieć się od szefa sztabu wyborczego prezydenta Komorowskiego, dlaczego opinii ZIKiT-u nie uzyskano. Niestety, mimo kilku prób, z posłem Robertem Tyszkiewiczem nie udało nam się skontaktować. Sztaby są teraz bardzo zajęte. Sami zobaczcie, ile jeszcze papierologii musieli ogarnąć, żeby przeprowadzić na Rynku swoją imprezę:

sa-36Liczyłem także po cichu na to, że sztab zdradziłby mi receptę pozwalająca wjechać na Rynek. W końcu 26-tonowy Bronkobus nie miał problemów, a ja wciąż nie mogę się doprosić.

Nasza Lancia, mimo że waży śmieszne 1300kg, otrzymała odmowę.

* * *

opinie_artykulChcąc skomentować kwestię wjazdów na Rynek, gdzie przepisy sobie, a praktyka sobie, usilnie próbujemy wczuć się w klimat reklamowy, w którym zdaje się funkcjonować dyrektor Filip Szatanik. Twierdzi on bowiem, że postój pod Kościołem Mariackim TIR-a należącego do wielkiej korporacji, stanowi dla miasta promocję.

I grzebiąc w pamięci, odnajdujemy ten klimat, ale na początku lat 90-tych, kiedy to w długiej kolejce do McDonalda stały tysiące ludzi łaknących kęsa hamburgera i łyka zimnej coli, aby chociaż przez moment poczuć się jak prawdziwi Europejczycy. Stąd nasza nieśmiała propozycja, aby złapać zachodni, konsumpcyjny wiatr w żagle i na Rynek wjechać Polonezem Truckiem, ustawić turystyczne stoliki, z których sprzedawać się będzie cywilizacyjne skarby – począwszy od gierek „Wilk i zając” przez kasety VHS aż po niemieckie słodycze.

Wszystko, rzecz jasna, przy akompaniamencie „Mydełka Fa” – wprost z zasilanego bateriami „jamnika”. Taki widok zapadnie w pamięć turystów o wiele głębiej niż puszka coli otrzymana pod Adasiem przy dźwiękach wyświechtanego hejnału.

Źródło filmu: youtube.com; kanał „Wilnianin”

Zdjęcie tytułowe: Paweł Parczewski, autor bloga justyna-i-pawel.flog.pl

Zdjęcie Poloneza: wikipedia.org, użytkownik SuperTank17

Zdjęcie kaset VHS: wikipedia.org, użytkownik 利用者:阪神強いな

Dodaj komentarz

7 komentarzy do "Bronkobus zawstydził Coca-colę"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Sceptyk
Gość

Wasza Lancia ma DMC (dopuszczalną masę całkowitą) =1300kg?

trackback

[…] np. wjazd na Rynek, urzędnicy już tacy przepisowi nie są, o czym możecie przeczytać u nas TU i TU, a także w „Gazecie […]

trackback

[…] tekst o Bronkobusie, który zawstydził Coca-colę i bez wymaganych zgód wjechał w marcu na Rynek …, sprawił elektoratowi urzędującego prezydenta wiele […]

trackback

[…] go jako parking tudzież plac, jakich w naszym mieście wiele. Gościliśmy między innymi Bronkobus, paradę lexusów oraz świątecznego TIR-a Coca-coli. Urząd Miasta nie widział w tym nic […]

Same day loans
Gość
Loans, savings & CDs, furthermore more As about February 1, 2013, spectacular Prosper marketplace was transferred Prosper market, Inc. upon Prosper resources LLC, an entirely-owned assistant containing Prosper market, Inc. against moreover next February 1, 2zero13 Prosper backing LLC is the only real obligor from currency provided also secured through loans made via effective Prosper market, including coins originally issued by Prosper marketplace, Inc. previous to alike transfer. Prosper marketplace, Inc. continues to provide companies through Prosper backing LLC regarding loan and dispatch servicing, and should interact with debtors furthermore tradeers in relationship thereinto ass conciliator regarding Prosper cash LLC.… Czytaj więcej »
click here
Gość

We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Your website offered us with valuable info to work on. You’ve done a formidable job and our entire community will be thankful to you.

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Kraków"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę